Цікавинки для дитинки

ПАЗЛИ СВОЇМИ РУКАМИ


Пазли люблять збирати і дорослі, і малі. Дійсно, пазли - не тільки цікава, але й корисна гра. Вони розвивають увагу, акуратність, посидючість, логічне мислення. А чи знаєте ви, що пазли можна зробити на свій розсуд з будь-якої картинки. Наприклад, з обкладинки альбому чи зошита, що закінчився, з папки, в якій був кольоровий папір тощо. Ось подивіться: беремо картинку 

і розрізаємо її.
Дорослі, Ви можете допомогти своїм дітям. Для маленьких картинку розрізаємо на 4-6 рівних частин:


Для старших дошкільників картинку можна розрізати на декілька різних за розміром і формою частин:

Якщо дитина вже має певний досвід збирання пазлів, картинку можна розрізати на будь-які частини:

Маючи під рукою різні картинки, ви зможете мати безліч різноманітних пазлів! Бажаю успіху!


ЦІКАВЕ ПРО ТВАРИН


КРОСВОРД "ХТО ЗРАДІЄ ЧАСТУВАННЮ ВЗИМКУ"(для дітей 5-7 років)

Розгадайте разом з дітьми кросворд (його можна накреслити на папері чи роздрукувати). Допоможіть дітям вписати відгадки у клітинки. У презентації завдання-загадки.



   

Ну що ж, маю надію, ви впорались із завданням. 
Навіть у зимовий час кожен вид птахів живиться певним видом їжі. Від того, що ви насиплете у годівницю, буде залежати, хто з птахів-відвідувачів завітає до вас.
Ось деякі основні види поживи, які можна використовувати у зимовій підгодівлі:
  • Просо, овес, пшениця
Улюбленою поживою деяких птахів є насіння різних рослин, особливо злаків. Насипавши в годівницю просо або овес, ви привернете до неї горобців, голубів. 
  • Насіння соняшнику
Найбільш універсальна пожива для птахів-зимувальників. Його можуть поїдати синиці, дятли, тощо. Велика кількість рослинних жирів всередині насіння соняшнику робить їх важливим джерелом енергії в умовах зимових холодів.
  • Сало, м'ясо
Ці продукти так само можна використовувати для зимової підгодівлі птахів. Їх дуже люблять синиці й деякі інші види птахів. Але варто пам'ятати, що птахам можна пропонувати тільки несолоне сало або м'ясо. Як правило, шматочки сала нанизуються на мотузку, що вішається на гілках дерев або кущів. Поживу з сала або м'яса потрібно розміщувати таким чином, щоб вона не дісталася воронам, сорокам, галкам, а також кішкам і собакам.
  • Сушена горобина та глід
Ягоди горобини і глоду залучають найгарніших пернатих зимувальників - снігурів. Плоди потрібно заготовляти і висушувати заздалегідь, з осені.
  • Насіння клена та ясена
Різні види кленів та ясенів - одні із найпоширеніших дерев зелених насаджень. Насіння цих дерев носять назву крилаток. Велика їх частина облітає з дерев восени і стає недоступною для птахів. Крилатки збирають восени і вивішують на годівниці. Їх люблять поїдати снігурі та деякі інші відвідувачі пташиних їдалень.
  • Шишки, жолуді, горіхи
Шишки слугують основою зимового раціону дятлів і шишкарів. Сойки з осені роблять запаси жолудів, ховаючи їх у затишних місцях. Взимку прихована пожива служить гарною підмогою. Заготовивши з осені шишки, горіхи і жолуді, ви можете привабити до своєї годівниці не тільки дятлів і сойок, але й білок. 

Підгодовуйте будь ласка птахів взимку!







Немає коментарів:

Дописати коментар